Przy odpowiedniej aranżacji sali na wesele, można zorganizować przyjęcie w nowoczesnym stylu, inne niż te, na których przyszło Państwu zazwyczaj być, a w efekcie także zaskoczyć gości. Opisywany w poprzednim artykule trend ustawiania stołów w dłuższe lub krótsze ciągi ma alternatywę w postaci stołów okrągłych. Warto o takie rozwiązanie zapytać w wybranym przez Państwa domu weselnym.

Z najbliższymi wokół w sali na wesele

W tej stylistyce najlepiej sprawdzają się wesela, którym daleko od tradycyjnych biesiad. Wybierając okrągłe stoły weselne skłaniacie się Państwo bardziej ku eleganckiej stronie wspólnego świętowania.

Gdyby salom weselnym przyjrzeć się pod kątem możliwości ustawienia stołów okrągłych, jest to rozwiązanie nieco ograniczające ilość przestrzeni, dlatego warto sprawdzić, czy w wybranym lokalu będzie miejsce dla wszystkich Państwa gości.

DUŻA SALA WESELNA LUB NIEWIELKA LICZBA GOŚCI

Przy każdym stole, zależnie od jego wielkości, może zająć miejsce zazwyczaj 8, 10 lub 12 osób. Dodatkowo wokół stołu należy zachować odstęp, który pozwoli na swobodne poruszanie się gości i obsługi sali. Niezbędne jest tutaj solidne planowanie pod kątem listy gości.

BARDZIEJ KAMERALNE WSPÓLNE UCZTOWANIE

Okrągłe stoły sprawiają, że siedzący przy danym stole w sali na wesele, goście mają ułatwiony kontakt, mogą swobodnie rozmawiać. Oczywiście konieczne jest wcześniejsze podzielenie tej listy na kilku- lub kilkunastoosobowe grupy i ustawienie winietek, aby uniknąć rozgardiaszu.

WIĘKSZA SWOBODA PODCZAS SPOŻYWANIA DAŃ

Spożywanie posiłków z użyciem sztućców jest także znacznie wygodniejsze, ponieważ krzesła ustawione po okręgu dają z racji samego ustawienia więcej miejsca osobom siedzącym. Takie rozwiązanie jest popularne w restauracjach, lecz doskonale sprawdza się również na weselach.

Kwestie wizualne również mają znaczenie

Spośród plusów, które dodatkowo mają istotny wpływ na decyzję przyszłych Państwa Młodych o wyborze okrągłej wersji stołów, prym wiodą:

Posiłki podawane na sali weselnej

  • mnogość form oraz dekoracji – mniejszy blat to większe skupienie na elementach dekoracyjnych, które mogą być albo eleganckie w swojej prostocie, albo nieco bardziej strojne, wielokolorowe,
  • mniejsze wrażenie pustki – wystarczy, że cała grupa znajomych, czy dana rodzina opuści wesele i przy tradycyjnym stole pozostaje spora przerwa, natomiast w przypadku stołów okrągłych będzie to znacznie mniej widoczne (cały stolik może zostać uprzątnięty przez obsługę i służyć jako szwedzki stół lub bufet z przekąskami),
  • powiew nowoczesności – na każdym weselu duża część gości jest zaskoczona, że sala nie wygląda nietuzinkowo, a przy odpowiednim zaplanowaniu tego, gdzie mają siedzieć poszczególni goście, każdy będzie zadowolony.

Szczegółowe ustalenia w domu weselnym powinny obejmować wszystkie powyższe kwestie i detale, ponieważ to właśnie dobra logistyka wpływa na ostateczny rezultat w postaci udanego wesela.

Kompletna lista gości to podstawa w salach weselnych

Tak dla Państwa, jak również dla organizatorów Państwa wesela podstawę będzie stanowić pełne zestawienie osób, które będą obecne na weselu. Znaczenie ma ostateczna lista, po uzyskaniu wszystkich potwierdzeń.

Okrągłe stoły w sali na wesele będą odpowiednie, gdy:

  • biorąc pod uwagę wszystkich zaproszonych, którzy potwierdzili swoje przybycie, bez trudu dokonacie Państwo podziału na grupy 8-, czy 10-osobowe,
  • wśród gości nie ma dominującej przewagi osób, którym takie rozwiązanie mogłoby przeszkadzać (nestorzy rodzin oraz tradycjonaliści mogą nie być zadowoleni z braku możliwości wspólnego biesiadowania, jeżeli tego właśnie oczekują),
  • jako korzyść potraktujecie Państwo fakt, że stoły będą znacznie mniej zastawiona daniami i przekąskami niż w przypadku stołów tradycyjnych.

Potencjał współczesnych sal weselnych, podobnie jak restauracji oraz sal bankietowych, można wykorzystać na wiele sposobów, aby aranżować niecodzienne spotkania i nadać im odpowiednią rangę.

Idealna sala na wesele? Taka, którą się miło wspomina

Wesele to przede wszystkim Państwo młodzi i uczestnicy przyjęcia, lecz ważna jest również oprawa w postaci wnętrz domu weselnego i jego otoczenia. Wszystko, co wiążę się z salą na wesele, powinno mieć tego dnia wymiar niecodzienny.

Przyjęcie weselne stanie się częścią rodzinnej historii. Pomożemy zadbać, aby było ono faktycznie wyjątkowe.

Menu