Jeżeli spotkaliście się już Państwo z wieloma poradnikami, w których przedstawiony był harmonogram przygotowań do wesel, my skupimy się głównie na kwestiach dotyczących sali weselnej. Dlaczego? Ponieważ w ramach jednej usługi zapewniamy naszym Klientom szeroki zakres działań, mających na celu przebieg całej uroczystości zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

O weselach z kalendarzem w ręku

Zdarzają się oczywiście przyjęcia weselne, które organizujemy zaledwie 2-3 miesiące po ustaleniu szczegółów, zwłaszcza, że wesele może mieć miejsce w zasadzie w dowolny dzień tygodnia. Niemniej jednak najpopularniejsze są nadal dni weekendowe, a w tym przypadku czas oczekiwania jest zazwyczaj dłuższy. Zakładając, że chcecie Państwo wziąć ślub za rok, warto wesprzeć się poniższą listą.

Gdy do wesela jeszcze:

  • 12 MIESIĘCY – niezwłocznie po ustaleniu terminu ślubu, należy zarezerwować salę weselną. Odwiedzając wytypowane wcześniej lokale będziecie Państwo mieli okazję poznać pełną gamę ofertową danego lokalu, aby dokonać porównania,
  • 10 MIESIĘCY – to dobry moment, aby poszukać konsultanta ślubnego, który w Państwa imieniu będzie ustalać szczegóły organizacji wesele; jeżeli usługi konsultanta nie są brane pod uwagę, dobrze jest już na tym etapie rozpocząć bardziej intensywną współpracę z menadżerem domu weselnego (lub inną osobą decyzyjną),
  • 6 MIESIĘCY – należy już przystąpić do wyboru i degustacji menu weselnego; całość odbywa się najczęściej w restauracji, na przykład jako uroczysta kolacja. Przy okazji tej wizyty zarezerwujecie Państwo również ewentualne miejsca noclegowe,
  • 3 MIESIĄCE – mile widziane będą szczegółowe ustalenia co do dekoracji sali weselnej, jeżeli będą one od usługodawców zewnętrznych, a nie z domu weselnego; wtedy również wymagana jest wstępna, lecz w miarę precyzyjnie określona liczba gości,
  • MIESIĄC – wtedy zatwierdzany jest zazwyczaj plan wesel, ponieważ każde przyjęcie ma swoją specyfikę i menadżer lokalu oraz obsługa powinni wiedzieć, co należy przygotować. Na tym etapie zazwyczaj omawiane są opcje ustawienia stołów (pisaliśmy o tym w jednym z wcześniejszych artykułów), a także rodzaj zastawy stołowej, nakrycia stołów i inne,
  • DZIEŃ – do lokalu weselnego należy dostarczyć winietki wraz z tablicą usadzenia gości oraz wszystko, co w ramach wcześniejszych ustaleń, należy zakupić i przywieźć samodzielnie; najczęściej jest to alkohol, ciasta, tort weselny.

Gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, a pracownicy lokalu będą przygotowywać Państwa wymarzone wesele, warto odpocząć i z radością czekać na uroczystość zaślubin.

Wielkie wejście na salę weselną

W dniu wesela nie ma już zazwyczaj potrzeby kontaktowania się z nami – ustalamy wcześniej wszystkie szczegóły i jeżeli ceremonia ślubna oraz podróż do domu weselnego przebiegają zgodnie z planem, wiemy, kiedy wszystko powinno być gotowe na Państwa przybycie.

Wizualizacja na sali weselnej Lipowy Most

Poza działaniami na sali weselnej i na terenie domu weselnego, przygotowujemy również miejsca noclegowe, a rano także śniadanie, jeżeli uzgodnione zostało, że Nowożeńcy zapraszają gości do hotelowej restauracji.

Planowanie wesel to nasza profesja

Sztuka spełniania oczekiwań, świadomość potrzeb przyszłych Małżonków oraz ich gości, kunszt przygotowywania wesel oraz znawstwo tematyki weselnej to zaledwie początek listy wyzwań, które stoją przed załogą domu weselnego Lipowy Most, gdy zbliża się czas danego przyjęcia.

Nasz lokal, restauracja oraz strefa SPA zawsze stanowią przykład zdolności organizacyjnych. Państwa wesele również możemy wziąć pod opiekę. Wystarczy jeden telefon, aby umówić się na spotkanie. Pozostajemy do dyspozycji.

Menu