W profesjonalnie przygotowanej sali weselnej wszystko funkcjonuje prawidło, również systemy i instalacje, których nie widać w całości. Nowoczesny dom weselny to miejsce, gdzie ważne są walory estetyczne oraz kwestie techniczne, wynikiem których jest dobrze oświetlony i nagłośniony lokal, dodatkowo wyposażony w awaryjne zasilanie. Celem nadrzędnym jest, aby Państwa wesele odbyło się bez najmniejszych niedogodności, w atmosferze przyjemnej beztroski i relaksu.

Udana impreza z dobrze oświetloną salą weselną

Ten artykuł dotyczy udogodnień zapewnianych w ramach funkcjonowania danej sali weselnej, dlatego opcje dodatkowe omówimy przy innej okazji, natomiast już samo oświetlenie zamontowane w lokalu może być imponujące:

  • eleganckie i stonowane aranżacje świetlne,
  • kolorowe kaskady,
  • płynne przejścia oświetleniowych efektów specjalnych,
  • a także wiele innych, atrakcyjnych wizualnie rozwiązań.

Im bogatsza gama możliwości, tym łatwiej ustalić, jak w danym momencie będzie doświetlone Państwa wesele.

ŻYRANDOLE ŚWIATŁOWODOWE

Światłowody kojarzone zazwyczaj z Internetem, mają swoje zastosowanie również w technologii oświetleniowej. Specjalne włókna umieszczone w konstrukcji niezwykle dekoracyjnych, bogato zdobionych żyrandoli kryształowych (lub na wzór kryształowych) to kunszt dekoratorski.

PUNKTY ŚWIETLNE LED

Takie „świetliki” mogą mieć postać standardowych, okrągłych LED-ów lub występować w urozmaiconej wersji, dając na przykład efekt klimatycznego, rozgwieżdżonego nieba. Tak oświetlona sala weselna to idealne tło do romantycznego tańca Państwa Młodych.

TAŚMY LED

Montowane są zazwyczaj nad specjalnymi podwieszanymi listwami przy suficie. Są częściowo ukryte, zatem dają bardziej dyskretne światło. Tutaj również, tak jak w powyższych opcjach, istnieje możliwość dostosowania koloru oświetlenia do klimatu wesel i konkretnych potrzeb.

Wystarczająco głośno, aby impreza była udana

Kwestię nagłośnienia często rozwiązuje stałe wyposażenie domu weselnego, gdy w lokalu znajdują się wysokiej klasy kolumny oraz mikrofony bezprzewodowe, a także dodatkowy sprzęt w postaci wzmacniaczy. Nadal jednak kwestię nagłośnienia przejmuje na siebie zespół muzyczny lub DJ, dostarczając własne nagłośnienie na cały czas trwania wesela.

Jeżeli nagłośnienie zapewnia Państwu sala weselna, warto sprawdzić:

  • rozmieszczenie głośników i kolumn głośnikowych, co jest istotne zwłaszcza:
    • w dużych salach weselnych – aby zarówno na parkiecie, jak i w całej sali muzyka mogła towarzyszyć Państwa gościom,
    • w lokalach z podziałem na strefy – gdy parkiet taneczny znajduje się w innym pomieszczeniu niż stoły gości,
  • jakość dźwięku – samodzielnie można to ocenić na zasadzie zwykłego odsłuchu, a w towarzystwie osoby z zespołu muzycznego lub DJ-a ocena ta będzie profesjonalna.

Muzyka powinna grać główną rolę podczas bloków tanecznych, a podczas posiłków, dedykacji, czy przemówień ma stanowić dyskretne tło. Z odpowiednim nagłośnieniem Państwo Młodzi i goście będą w każdej chwili czuć się swobodnie oraz komfortowo.

Lipowy Most i jego oświetlenie

Dom weselny pełen energii

Przerwy w dostawach energii elektrycznej są, biorąc pod uwagę doświadczenia naszej sali weselnej, tak niespotykanie rzadkie, że w zasadzie nie musimy o nich wspominać, niemniej jesteśmy odpowiednio przygotowani i na taki scenariusz.

Stały dopływ elektryczności zastępowany jest wtedy tak zwaną rezerwą zasilania, gdzie specjalny układ samodzielnego załączania reaguje niezwłocznie, aby po chwili lokal mógł funkcjonować bez przeszkód do końca imprezy.

Takie zasilanie awaryjne z agregatem prądotwórczym oraz pełnym oprzyrządowaniem, powinno być w stałym wyposażeniu lokalu weselnego.

Wszystko, co potrzebne do udanej zabawy w sali weselnej

Naszą salę weselną prowadzimy w pobliżu Białegostoku, natomiast organizujemy wesela przyszłym Nowożeńcom również z innych miast. Zapraszamy na rozmowę, dane znajdziecie Państwo w zakładce „Kontakt”.

Menu