Wynajem sal na wesela jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie sposobu organizowania przyjęć weselnych. W przypadku niewielkiej liczby gości sprawdzi się sala bankietowa lub restauracja, natomiast są to rozwiązania niewystarczające, gdy na Państwa uroczystość zaproszona została duża liczba gości. Coraz częściej nasz kalendarz zapełniony jest także w dni powszednie.

Do wyboru jest jednak znacznie więcej możliwości.

Harmonogram z weselami – dodatkowe opcje

Zdarza się, że Narzeczeni wybierają najbliższy spośród dostępnych terminów weekendowych w wybranym miesiącu, gdy zależy im aby miejscem świętowania była konkretna sala na wesele, nawet jeżeli czas oczekiwania wynosi 2 lub 3 lata.

Jednak w niektórych sytuacjach ważny jest bliższy termin, na przykład gdy:

  • określona data ma charakter symboliczny, na przykład powinna to być pierwsza lub kolejna rocznica zaręczyn lub rozpoczęcia związku przyszłych Państwa Młodych,
  • para zakłada, że wesele powinno się odbyć w danym roku i już na początku tego roku zaczyna poszukiwania odpowiedniego miejsca.

Co zatem w sytuacji, gdy należy połączyć dostępność lokalu z nieustającym zainteresowaniem terminami weekendowymi? Poniżej kilka propozycji.

1. Przed „długim weekendem”

Święta kościelne i państwowe, które wiążą się z dniem wolnym od pracy, przypadające w środku tygodnia, to doskonały sposób na kompromis w kwestii wesel. Jeżeli nie ma innych obiekcji, można wykorzystać na przykład wolny czwartek i wesele zorganizować w środę wieczorem.

2. W „Długi weekend”

Gdy dni wolnych z rzędu jest nieco więcej, macie Państwo większe pole do działania. Można wtedy zaplanować przyjęcie weselne oraz poprawiny, z czego często korzystają osoby wybierające Lipowy Most. Po takich weselach Nowożeńcy i ich goście zostają u nas często na dłużej.

3. Podczas Świąt

Tutaj dostępność terminów jest zazwyczaj ograniczona, natomiast może się okazać, że w określonym dniu wybrana sala weselna lub sala bankietowa będzie wolna. Rangę wesel podkreśla wtedy dodatkowo uroczysty, świąteczny czas, a wizualnie – powiązane tematycznie dekoracje.

Lista gości a wesele w dni inne niż standardowy weekend

Jeżeli wesele ma się odbyć w dzień powszedni, w środku roboczego tygodnia, należy zakładać, że część osób zaproszonych nie będzie mogła uczestniczyć w imprezie. Można jednak zmniejszyć liczbę nieobecnych, gdy:

Dekoracja w sali weselnej hotelu Lipowy Most

  • sala na wesele zostanie zarezerwowana z odpowiednim wyprzedzeniem – gdy goście zostaną zaproszeni na wesele rok przed terminem, większa jest szansa, że będą mogli zaplanować na ten czas swój urlop,
  • zadbacie Państwo o kwestie związane z transportem i noclegiem – ma to znaczenie zwłaszcza dla osób, które przyjadą z odległych miast lub z innych krajów; zapewnienie transportu z lotniska lub noclegu może być dodatkowym argumentem,
  • uwzględnione zostaną inne plany gości weselnych, związane z ich życiem prywatnym lub służbowym, gdy pokrywają się terminy tych wydarzeń.

Wesela takie wymagają zatem nieco więcej zaangażowania w logistykę, lecz z naszego doświadczenia, a także z opinii uczestników tych imprez wynika, że jest to alternatywa godna rozważenia.

Dodatkowe możliwości w przypadku kameralnych wesel

Obecność na weselach to często ucztowanie do późnych godzin nocnych, lecz gdy planowane jest kilkugodzinne przyjęcie weselne, bez hucznej zabawy, dzień powszedni nie będzie wyborem kontrowersyjnym. Dodatkowo macie Państwo do wyboru znacznie więcej lokali weselnych: restauracja, sala bankietowa, czy niewielka sala na wesele wystarczą, aby ucztować w gronie najbliższych.

Menu