Kontynuując poprzedni wpis, powiemy dziś więcej o salach weselnych w kontekście kwestii, o które rzadko pytają Narzeczeni, a które również są godne uwagi. Co więcej, jeżeli wybrana przez Państwa sala na wesele spełnia te warunki, można uznać lokal za profesjonalnie przygotowany do urządzania wszelkich imprez okolicznościowych.

Udogodnienia związane z nowoczesnymi salami weselnymi

Przebieg wesel ma zawsze charakter indywidualny, natomiast ogólne zasady organizowania przyjęć weselnych powinny pozostawać w ramach określonego kanonu. Właściciele sal weselnych dbają o wiele aspektów, aby zapewnić Młodej Parze i ich gościom pozytywne wrażenia. Na co zatem możecie Państwo liczyć poza standardem?

  • Zamknięty teren na daną imprezę

Otoczenie w postaci ogrodu, niewielkiego parku, tarasu, czy patio powinno być na czas wesela wyłącznie do dyspozycji uczestników danej imprezy. Nawet jeżeli w kompleksie znajduje się dodatkowo hotel, czy restauracja, poszczególne strefy powinny zostać wyłączone z użytkowania osób, które nie są Państwa gośćmi weselnymi.

  • Jedno piętro – jedno wesele

Często wybrana sala na wesele nie jest jedyna w danym domu weselnym, więc ważne, aby nie było kilku wesel na jednej kondygnacji. Niezbyt komfortowa byłaby sytuacja, gdy dwie lub trzy Panny Młode spotykają się w holu, czy innych częściach danego piętra. Rozdzielenie imprez to warunek konieczny, aby każde wesele miało nutę niezależności.

  • Nawierzchnia parkietu tanecznego

Imprezowy charakter uroczystości zakłada często tańce niemal do rana, dlatego ważne jest, czym wyłożony został parkiet. Najkorzystniejsza opcja to drewno w postaci desek lub odpowiednio zmatowionych paneli, natomiast najmniej korzystna – wszelkiego rodzaju szkliwione płytki ceramiczne. Śliska, lakierowana podłoga zwiększa ryzyko poślizgnięć.

Sala na wesele z miejscem dla DJ-a lub orkiestry

Kwestię parkietu tanecznego w sali na wesele należy omówić także pod kątem obecności zespołu muzycznego lub DJ-a, ponieważ tak instrumenty muzyczne i muzycy, jak również urządzenia, które ma ze sobą DJ (sprzęt mikserski, nagłośnieniowy, specjalne oświetlenie) wymagają odpowiedniej przestrzeni.

Zabawa weselna na sali w Lipowym Moście

Ustalenia dotyczące pojemności sal weselnych powinny zatem jasno określać, czy przy planowanej liczbie gości wszystkie te osoby będą miały zapewnione wygodne miejsca przy stołach, miejsce do tańca na parkiecie, a to wszystko z uwzględnieniem wyodrębnionej części sali dla osoby lub grupy odpowiedzialnej za oprawę muzyczną.

Czy jest na sali menadżer? To także ważne

Jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze danego domu weselnego, należy zapytać nie tylko o obsługę kelnerską, ale ogólnie o obsługę obiektu w czasie trwania imprezy. Praca w kuchni, a także praca kelnerów i kelnerek może być nadzorowana przez menadżera, który pomoże również we wszelkich nietypowych sytuacjach.

Doświadczenie menadżera stanie się dodatkowym potwierdzeniem, że wybrana sala na wesele jest przygotowana na profesjonalne organizowanie przyjęć weselnych, niezależnie od liczby uczestników i charakteru imprezy. Taka osoba, znająca dodatkowo realia działania restauracji oraz hotelu, usprawni też działania związane z zakwaterowaniem gości. Noclegi to chętnie wybierana opcja po weselach.

Lokal z klimatyzacją i ogrzewaniem na każdą porę roku

Klimatyzacja, rozumiana często jako chłodzenie sali, jest obecnie nieodłącznym udogodnieniem wszystkich wesel w dobrze przygotowanych lokalach, natomiast również wesela odbywające się zimą wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz sal weselnych. Ogrzewanie powinno być funkcjonalne oraz w pełni bezpieczne, pozwalające regulować temperaturę otoczenia tak, jak w przypadku systemów chłodzących.

Jeżeli zatem planujecie Państwo wesele na przykład zimą, tę kwestię należy poruszyć podczas ustalania szczegółów.

Z naszych sal weselnych zadowoleni są Nowożeńcy i ich goście

Tak w zakresie kanonu usług, jak i w działaniach dodatkowych nieustannie dbamy o realizację zleceń na wysokim poziomie. Salami weselnymi bogato wytyczona jest mapa Białegostoku oraz okolic, lecz jeżeli szukacie Państwo miejsca z dala od szumu ulic, zapraszamy do odwiedzenia naszego lokalu. Udane wesela to domena Lipowego Mostu.

Menu