Z salami weselnymi wiąże się wiele istotnych kwestii, które należy rozważyć, aby dokonać słusznego wyboru. Narzeczeni mają niełatwe zadanie, ponieważ wybierając konkretny lokal, którego nie znali wcześniej, zdają się na intuicję. Ten artykuł przeznaczymy, aby omówić typowe wytyczne, natomiast w kolejnych przytoczymy przykłady wymagań często pomijanych, a również mających wpływ na przebieg ucztowania w domu weselnym.

Sale weselne – standardowe kryteria

Dom weselny godny zaufania to miejsce, w którym wszystkie ustalenia sporządzane są z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań przyszłych Państwa Młodych oraz ich gości. Decydując się na jedną spośród sal weselnych, należy poruszyć poniższe zagadnienia.

  • Wolne terminy w czasie, na który planowane jest wesele

Punkt wyjścia wszelkich dalszych ustaleń. Należy zarezerwować termin i zazwyczaj wpłacić zaliczkę, aby mieć pewność, że na dany dzień nie zostanie wpisana żadna inna impreza.

  • Pojemność sali weselnej

Podawana w opisie liczba osób to wartość optymalna. Ważne, aby wszyscy goście czuli się komfortowo i przy stole, i na parkiecie przez cały czas wspólnego ucztowania.

  • Lokalizacja, czyli okoliczności przyrody

W dobie samochodów miejscowość ma znaczenie drugorzędne, natomiast istotne jest otoczenie lokalu. Im bardziej spokojne i urokliwe, tym milej spędzą tam czas Państwo Młodzi i ich goście.

  • Profesjonalna obsługa

Obecność obsługi kelnerskiej powinna być dobrana pod kątem wielkości danego wesela. Ważne, aby ograniczyć do minimum czas oczekiwania na podanie potraw, uzupełnienie braków na stołach.

Zamiast poleceń w przypadku sali na wesele

Jedną z najskuteczniejszych metod wybrania lokalu weselnego jest system poleceń, jeżeli natomiast salę na wesele wybieracie Państwo bez zasięgania opinii bliskich – na przykład gdy polecane Państwu lokale nie mają wolnych terminów – wybór nadal może być dobry i satysfakcjonujący.

Wystarczy zazwyczaj:

  • poznać gamę ofertową organizacji wesel w danym domu weselnym,
  • obejrzeć salę, w której miałoby się odbyć przyjęcie weselne,
  • porozmawiać z osobą odpowiedzialną za kwestie organizacyjne (zazwyczaj właściciel lokalu lub menadżer).

Dobre pierwsze wrażenie powinno bazować na konkretnych przesłankach, na przykład gdy osoba decyzyjna w przejrzysty sposób przedstawia warunki współpracy, sala jest przestronna, estetycznie urządzona, a otoczenie lokalu oddzielone od miejskiego zgiełku.

Dodatkowe udogodnienia, czyli hotel, SPA i inne

Często sale weselne tworzone są w kompleksach wypoczynkowych, co przy okazji organizacji wesel znacznie usprawnia:

  • przygotowanie wygodnych noclegów w hotelu dla Nowożeńców i dla gości,
  • zamówienie poweselnego relaksu w strefie SPA lub wellness,
  • rezerwację miejsca na poprawiny w sali weselnej albo w hotelowej restauracji.

SPA hotelowe w Lipowym Moście

Popularność współczesnych domów weselnych, których wszechstronność cieszy się niezmiennym zainteresowaniem, to dowód, że mile widziane są wszelkie opcje ponadprogramowe.

Jeszcze o salach weselnych w Białymstoku i nie tylko

Dzięki współczesnym salom weselnym Państwa świętowanie tak ważnych wydarzeń może mieć odpowiednią oprawę. W kompleksie Lipowy Most, niedaleko Białegostoku, z chęcią realizujemy kolejne marzenia przyszłych Nowożeńców, tworząc imprezy z klasą, niepowtarzalne, zachęcające do wspólnego ucztowania.

Zapraszamy do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

O co należy nas zapytać, gdy zostaną omówione wszystkie zagadnienia z tego artykułu? O tym już wkrótce, więc zachęcamy do regularnych odwiedzin na blogu.

Menu